Několik způsobů pro muže jak uvázat šálu

února 24, 2015

Zima a čas šál se sice pomalu blíží ke konci, ale ještě jí úplně neodzvonilo. Mám tady pro vás několik tipů na to, jak si omotat šálu kolem krku. Jedná se o způsoby především pánské, ale myslím, že některé se dají bezpečně použít také unisexově. Samozřejmě způsobů existuje mnohem více, představil bych vám zde mé nejoblíbenější, které dle mě působí elegantně a esteticky. 

The City Slicker

Jedná se  o velice jednoduché a zároveň elegantní řešení vázání šály. Jednoduše složte šálu na polovinu a obtočte ji kolem krku. Volný konec protáhněte smyčkou, která byla vytvořena přeložením.

vázání šály

The Ivy Leaguer

Ivy Leaguer lze použít k velmi formálnímu tak i ležérnímu outfitu v závislosti na oblečení či šále samotné. The Ivy Leaguer má dvě varianty: šál přehozený jednoduše přes sako (krok 1), nebo můžete šál přeložit (krok 2) a zastrčit ho pod klopy saka.

vázání šály


The Connoisseur

Chcete-li uvázat The Connoisseur, položte si šál kolem krku, tak že oba konce jsou ještě v přední části. Obtočte jeden konec kolem druhého konce (krok 2) a obtočený konec směřujte k obtáčenému konci. Tento způsob můžete nosit volně (krok 4), ale také schovaný do saka.

vázání šály


The Jet Setter
Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, který působí velice ležérně a příjemně. Šál si přehoďte kolem krku, jednu stranu si nechte delší a druhou kratší. Poté delší konce šály jednoduše přehoďte přes rameno.

vázání šály


The Weekender

The Weekender vypadá velice moderně a nonšalantně a je určený především k ležérnějším outfitům. Jeden konec si nechte krátký (krok 1) a druhou delší část šály obtáčejte kolem krku až do konce šály.

vázání šály


The Sophisticate

Jeden konec si nechte o něco kratší než konec druhý. Poté delší konec obtočte kolem krku a srovnejte oba konce šály do stejné délky a hotovo.

vázání šály


Jaký způsob používáte nejraději vy osobně? Pochlubte se nám do komentáře.
Související

2 komentářů

 1. Všechny způsoby mám odzkoušené. Hodně jsem nosila první verzi, ale vrátila jsem se opět k The Weekender :) Ty obrázky jsou boží! :) Skills of Art

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to stejný :)
   Za obrázky děkujeme, trocha Photoshopu a... Mě osobně dostala kočka z The Ivy Leaguer :)))

   Vymazat