Několik tipů na pánské bílé tenisky

března 22, 2017

Máme tady jaro a možná stejně jako já sháníte nové tenisky. Pak by vám mohl být přínosný tento článek, ve kterém vám představím několik mých tipů na bílé tenisky, které bez problémů také seženete v naší matičce zemi.  K bílým teniskám jsem sám přičuchl poměrně nedávno. Byly to Nike z nějaké nejzákladnější řady a bral jsem to jako zkoušku, zda mě to chytne či pustí. A co se nestalo. Nejenže mě to nepustilo, ale doslova nadchlo. Pokud jste byli stejně jako já dosud u bílých tenisek zdrženlivý, tak vás moc dobře chápu. Musíte se o ně více starat a také si dát záležet na výběru. Odměnou vám však budou opravdu univerzální boty, které se lehce kombinují se zbylými kousky, jsou velmi pohodlné a zároveň vypadají opravdu dobře.

Bílé tenisky můžeme najít v mnoha materiálech, tento článek se však nevěnuje teniskám plátěným. A proč? Je to tak trochu jiná kategorie a nejsou už tak moc univerzální. Samozřejmě s kvalitními plátěnými teniskami také nešlápnete vedle, ale ty kožené budou stejně vždycky o level výše. Navíc, jak jsem již zmínil v předešlém odstavci, o bílé tenisky se musí člověk více starat. A o bílé plátěné tenisky? Tak to čtyřnásobně. Předmětem článku nejsou také vysoké tenisky. Rovněž nejsou, tak univerzální a celkově působí více sportovněji, nežli elegantně. V prapočátku jsou všechny tenisky samozřejmě koncipovány jako sportovní obuv, ale především poslední léta, lze tenisky nosit jak k volnočasovému outfitu, tak i se sakem či dokonce k obleku. Nechť mi konzervativní polobotkáři prominou, ale bílé nízké tenisky elegantní zkrátka jsou. 

Bohužel v následujících tipech nefiguruje žádný český výrobce. Ač jsem se snažil a máme tady pár šikovných českých ručiček, tak jsem žádné tenisky, které by splňovaly mé nároky, nenašel. Pokud o něčem víte, rád uvítám váš tip v komentářích.

Několik mých postřehů v bodech:

  • vyvarujte se zbytečným nápisům a rušivým prvkům
  • investujte do kvalitních materiálů
  • udržujte boty čisté a nezapomínejte ani na tkaničky
  • nespoléhejte se na vaše číslo nohy a raději si tenisky vyzkoušejte v kamenném obchodě
  • vyvarujte se konfekcím a raději si kupte tenisky od kvalitního výrobce obuvi
  • za kvalitu se platí, zaplaťte si a ono se vám to vrátí hned z několika stranAdidas Stan Smith

Stan Smithy patří právem mezi největší trendy poslední doby. Jsou cenově dostupné, není problém je najít snad v každé kamenné prodejně a díky svému minimalistickému designu se také parádně hodí například k obleku, ale nejen k němu.  


https://cz.pinterest.com/


Nike air force 1

Jsou dalším žhavým vyhledávaným kouskem. Vedle nich Stan Smithy působí mnohem konzervativněji, díky vyšší platformě mají totiž sportovnější nádech, ale to jim naopak dodává takový pěkný fresh look.


https://cz.pinterest.com/


Adidas Superstar

Adidas Superstar jsou opravdovou klasikou, s kterou se potkáváme už doslova roky. Působí až trochu retro, ale určitě si najdou své místo nejen na koncertě Boney M. 

http://www.adidasonlineus.com/


Adidas Superstar 80s Clean

Čistší a svěžejší varianta klasických Superstarů.


https://www.kicksonfire.comFilling Pieces Low Top Classic White

Holandská značka Filling Pieces už není tak profláklá, ale ve své kolekci má spoustu opravdu zajímavých designů. Pokud hledáte něco, co na vás nevykoukne z každé stránky časopisu, tak Filling Pieces stojí opravdu za pozornost. https://cz.pinterest.com/


Nike Tennis Classic CS

Ocení nejen tenisový nadšenci. Velice jednoduché a "čisté".


https://cz.pinterest.com/


Marco Laganà Sneaker Low

Něco opravdu výjimečného, umělecký kousek a přesto cenově dostupný.  To jsou italské boty návrháře Marca Laganà, který svou značku založil teprve v roce 2014 a myslím si, že ještě o něm hodně uslyšíme. Co kus to originál. 


www.marcolagana.com/Vans Old Skool Reissue

Znáte hangár z Tony Hawk's Pro Skater 2 i po letech nazpaměť a vyrostli jste na plátěnkách od Vans? Pak by se vám mohla líbit tahle elegantnější varianta z kůže.

https://cz.pinterest.com/Adidas slip on white

Na závěr něco jiného a z kategorie slip on. V této kategorii je totiž opravdu nepřehlédnutelný tento model od Adidasu. Pokud toužíte po pozornosti či jen pohodlí, s touto volbou získáte obojí.https://cz.pinterest.com/

Bílé tenisky považuji za základ a opravdový must have. A že bílé už vlastníte? Zkuste experimentovat a vyzkoušejte další barvy. Mě osobně teď láká šedá.

Jaké tenisky jsem si nakonec pořídil já? O tom někdy příště.


Související

0 komentářů